Alapvetően a 3-1-0 rendszerben a csoportmeccseken szerzett több pont alapján állítjuk fel a sorrendet.
Ha 2 vagy több csapat esetében pontegyenlőség áll fenn, akkor a következő kritériumok alapján rangsorolunk:
2. összesített gólkülönbség az egymás közötti csoportmeccseken
3. összesített gólkülönbség az összes csoportmeccsen
4. több lőtt gól az összes csoportmeccsen
5. 2 csapat esetén mindent eldöntő meccs, több csapat esetén sorsolás.

A-men, Copacabana, Vakatlanok, AFK, Fújj Nekem SE, Lámák, Forza Ragazzi, Made in Hungária csapatok esetében, mivel nem kaptunk tőlük igazolás kiállításához használható adatokat a többszöri felszólítás ellenére sem, egy pontot levonunk. A pontlevonások már megjelentek a táblázatokban.
Copacabana esetében életbe lép a felfüggesztett egy pont levonás, mert nem tartották az általuk kért pótlási időpontot.
A Fújj Nekem SE, Lámák, Vakatlanok, Forza Ragazzi esetében életbe lép a +2 pont levonás (összesen tehát 3), továbbra sem küldtek semmit az igazolásokhoz.
Azon csapatok, ahol több játékos játszik másik csapatban a megengedett 2-nél, a kieséses szakasz kezdetéig kapnak időt, hogy döntsenek, melyik éríntett játékos honnan lép vissza, amennyiben elmulasztják, az érintett játékosokat, eltiltjuk abból a csapatából, amelyik szabályt szegett egészen addig, amíg a csapat 2-re nem csökkenti  amásik osztályban játszó játékosai számát.
Kieséses szakaszban csak olyan játékos játszhat, aki rendelkezik igazolással, ezt a bírók is ellenőrizni fogják.

3. Kieséses szakasz lebonyolítása, ágak
Az alapszakasz május 29-ig tart, a kieséses szakasz május 31-én kezdődik. Azokat a mérkőzéseket, amelyeket nem sikerül az alapszakasz végéig lejátszani, 0 ponttal 0:0-ás gólaránnyal fognak bekerülni a mérkőző felek eredményeihez.
A menetrend nagy valószínűséggel így fog kinézni:
DIV1: 2 csapat megy tovább csoportonként, negyeddöntő 2 meccs, aztán négyes döntő
Ágak: A1-B2 A2-B1 C1-D2 C2-D1
DIV2: 2 csapat megy tovább csoportonként, nyolcaddöntő 1 meccs, negyeddöntő 2 meccs, elődöntő 2 meccs, aztán döntő
Ágak: A1-B2 A2-B1 C1-D2 C2-D1 E1-F2 E2-F1 G1-H2 G2-H1
A Letöltés menüpont alatt letölthető az egyes divíziók kieséses szakaszának teljes menetrendje.